

Klar bonghoved i glas med drageklør-design og 18,8 mm kobling. Hovedet har farven crystal og passer til bongs med samme koblingsstørrelse.
Et enkelt og klassisk bonghoved til dig, der vil udskifte eller supplere dit nuværende hoved.
Her får du et bonghoved i glas i klar crystal-farve med et design inspireret af drageklør. Hovedet har en 18,8 mm kobling og er velegnet, hvis du skal bruge et nyt hoved til din bong eller gerne vil have et ekstra i reserve.
Koblingen på 18,8 mm er afgørende, når du vælger bonghoved. Hovedet skal passe til størrelsen på samlingen på din bong, så de to dele sidder rigtigt sammen. Tjek derfor størrelsen på din nuværende bong, før du bestiller.
Hovedet er beregnet til tobak og lovlige urteblandinger. Glas er nemt at holde rent, og den klare farve gør, at hovedets form kommer til sin ret.
Specifikke referencer