

Træ pibe i størrelsen 8 cm til tobak og lovlige urteblandinger. Piben er lavet af træ og hører til i vores kategori for træpiber hos SmokersParadise.
Med de 8 cm er den en lille og handy pibe, som er nem at have med sig i lommen eller tasken.
Leder du efter en enkel træ pibe i et kompakt format, er denne model på 8 cm et godt sted at starte. Piben er lavet af træ og hører til i vores kategori for træpiber, hvor du finder piber til tobak og lovlige urteblandinger.
Med en størrelse på 8 cm er det en pibe i det mindre format. Det gør den nem at tage med, og den fylder ikke meget, når den ligger i lommen eller tasken. Træ giver piben et naturligt udtryk, som mange foretrækker frem for pibetyper i andre materialer.
Træ er et naturmateriale. Det er derfor en god idé at opbevare piben tørt og rense den efter brug, så du kan blive ved med at have glæde af den.
Har du spørgsmål til piben, er du velkommen til at kontakte os eller kigge forbi vores butik i Slagelse.
Specifikke referencer