

Silly Silikone Finger Beskytter fra Black Leaf er en gul fingerbeskytter i silikone, som er praktisk, når du arbejder med klæbende materialer.
Pakken indeholder 3 forskellige størrelser, tåler opvaskemaskine og er varmebestandig op til 230 °C.
Silly Silikone Finger Beskytter fra Black Leaf er en fingerbeskytter i silikone, der er lavet til dig, som arbejder med klæbende materialer. Den gør det nemmere at håndtere det klistrede, så du undgår at få det direkte på fingrene.
Fordi pakken indeholder tre forskellige størrelser, kan du vælge den, der passer bedst til din finger. Silikonen er varmebestandig op til 230 °C, og det gør den velegnet til brug sammen med varmt tilbehør.
Når du er færdig, kan fingerbeskytteren komme i opvaskemaskinen. Det gør det nemt at holde den ren, så den er klar næste gang.
Silly Silikone Finger Beskytter hører til vores silikonetilbehør og er et enkelt og praktisk hjælpemiddel i hverdagen.
Specifikke referencer