


Træ pibe fra serien BB med sten indsats. Piben måler ca. 9 cm og er derfor let at have med sig i lommen eller tasken.
Et enkelt og praktisk valg, hvis du leder efter en lille pibe af træ til tobak eller lovlige urteblandinger.
Her er en træ pibe med sten indsats i kompakt størrelse. Piben er ca. 9 cm lang, og det gør den handy at have med sig og nem at opbevare. Den passer til dig, der foretrækker en lille og enkel pibe frem for store modeller.
Piben er lavet af træ, som giver et naturligt udtryk og en behagelig fornemmelse i hånden. Indsatsen er af sten, og den sidder i den del af piben, hvor tobakken eller den lovlige urteblanding lægges.
Piben er beregnet til tobak og lovlige urteblandinger. Med sin beskedne størrelse egner den sig godt som en lille pibe til lommen. Som med andre piber af træ er det en god idé at opbevare den tørt og undgå unødig fugt, så den holder sig pæn.
Du finder flere modeller i vores kategori for træ piber. Er du i tvivl om, hvad der passer til dig, er du velkommen til at kontakte os eller kigge forbi vores butik i Slagelse.
Specifikke referencer